Najchętniej sprowadzane samochody

TOP 15 - część 1

Wielu z nas szukając auta używanego bierze pod uwagę sprowadzenie auta z zagranicy lub zakup w autokomisie samochodowym. Poniżej przedstawiamy najczęściej sprowadzane marki i modele w ubiegłym roku. Klasyfikacja ta od wielu lat znacząco nie zmienia się, choć pewne zmiany oczywiście występują. Od lat czołowe miejsca zajmują marki niemieckie i francuskie.
 
Marka BMW od lat cieszy się dużym zainteresowanie na rynku samochodów używanych w Polsce. Pomimo wysokiej części zakupu, stosunkowo drogich przeglądów i napraw marka ta jest ceniona za komfort swoich produktów a przede wszystkim prowadzenie. Nie inaczej jest z serią 5 która od lat dobrze sprzedaje się w naszym kraju. W ubiegłym roku sprowadzono ponad 12 tys. Bmw 5.
 
Podobnie jak BMW marka Opel cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Modele Vectra i Corsa często spotykamy na ulicach naszego kraju. W przeciwieństwie do BMW są to samochody przeważnie gorzej wyposażone, może nieco „mniej prestiżowe” natomiast znacznie tańsze. To właśnie cena zakupu wydaje się największym atutem tej marki.

Duże rodzinne auto z powodzeniem konkuruje z innymi autami tego segmentu. Niewysoka cena,  rozbudowana sieć serwisów i niskie ceny części zamiennych stanowią niepodważalny atut tego producenta. Trwałość podobna jak w Oplu – niezła trwałość silników, gorsza osprzętu – mimo to stosunek jakość/cena jest na zadowalającym poziomie.
 
Mniejszy z rodziny opli od lat króluje w polskich miastach. Prostota konstrukcji, niskie ceny części zamiennych i serwisów sprawiają że jest to nadal atrakcyjna oferta wśród samochodów używanych.
Najwiekszym plusem auta są jednak proste i małe silniki charakteryzujące się małym zużyciem paliwa a to główny atut dla polskiego klienta.

Nieco zamożniejszy klient nie raz zastanowi się nad modelem A6. Auto o wysokim komforcie jazdy, dobrym wyposażeniu seryjnym niestety jest stosunkowo drogie. Modele z silnikiem benzynowym mogą przestraszyć podczas wizyty na stacji paliw, natomiast nowoczesne diesle wymagają drogich serwisów. Jednak grono fanów marki widzi zdecydowanie więcej zalet tego modelu co przekłada się na ilość sprowadzonych aut – w przypadku A6 było to ponad 13,5 tys. 

Zdecydowanie to auto przyjazne rodzinie. Duże, przestronne znakomicie nadaje się w każdą trasę.
Wady i zalety typowe dla samochodów marki Opel. Sprowadzono około 13,7 tys sztuk.
 
Małe miejskie auto tego niemieckiego producenta to przede wszystkim dobry stosunek jakości do ceny i niezła ekonomika. Polacy doceniają Polo za prostotą, solidną konstrukcję i niezawodne trwałe silniki.